Ανακοινώσεις Δράσεις

Κοπή της Πρωτοχρονιάτικης πίτας 2023

Την Δευτέρα, 30 Ιανουαρίου 2023 πραγματοποιήθηκε στο αμφιθέατρο του σχολείου μας, μέσα σε ένα φιλικό και εγκάρδιο περιβάλλον, η εκδήλωση κοπής της Πρωτοχρονιάτικης πίτας 2023,προσφορά του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του Γυμνασίου – Λ.Τ Ευξεινούπολης.

Ο Πρόεδρος του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων κ. Γεώργιος Χρόνης καθώς και όλο το συμβούλιο,  ευχήθηκε στους εκπαιδευτικούς και μαθητές  η νέα χρονιά να είναι γεμάτη υγεία με προσωπική ευτυχία και δημιουργικότητα, τονίζοντας ότι ο νέος σύλλογος έχει ως στόχο να συνεχίσει δυναμικά το έργο του με ανάληψη πρωτοβουλιών για την περαιτέρω ενίσχυση και  ανάπτυξη του σχολείου .

Το φλουρί της πίτας το κέρδισε η μαθήτρια της Β΄ Λυκείου Τσουπλάκη Αλεξάνδρα. Το φλουρί συνοδευόταν από ένα δώρο αξίας 70ευρώ προσφορά του Συλλόγου Γονέων και κηδεμόνων.