Βραβεύσεις - Διακρίσεις

ΔΙΑΚΡΙΣΗ ΜΑΘΗΤΡΙΑΣ ΛΥΚΕΙΑΚΩΝ ΤΑΞΕΩΝ ΕΥΞΕΙΝΟΥΠΟΛΗΣ ΣΤΟΝ 5o ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ «ΕΡΜΗΣ» ΤΟΥ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΥ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΑΘΗΝΩΝ

Το Γυμνάσιο –Λ.Τ. Ευξεινούπολης συμμετείχε με 3 μαθήτριες της Γ΄ Λυκείου, κατεύθυνσης Οικονομίας – Πληροφορικής, στον 5ο  Πανελλήνιο Οικονομικό Διαγωνισμό «Ερμής», ο οποίος διοργανώνεται τα τελευταία χρόνια από το Οικονομικό Πανεπιστήμιο  Αθηνών και διεξήχθη ηλεκτρονικά στις 23-03-2024.  Μέσα από χιλιάδες συμμετοχές από όλη την Ελλάδα, και με θέματα αρκετά απαιτητικά, προκρίθηκαν στην επόμενη φάση του διαγωνισμού μόλις 175 άτομα. Ανάμεσα σε αυτά και η μαθήτριά μας Σίνγκ Ταρανπρίτ Καούρ.

Ο Σύλλογος των καθηγητών και η Διευθύντρια του σχολείου  συγχαίρουν  τόσο τη μαθήτρια για την επιτυχία της, η οποία διακρίνεται για το ήθος της  και της εύχονται καλή επιτυχία και στη δεύτερη φάση στην Αθήνα, στις 27-04-2024  όσο  και την καθηγήτριά της κα Κουτσομήτρου Θεοδώρα.